31 Mayıs 2017 Çarşamba

Doğa Aşığı Manisa Tarzanı Mezarı Başında Anıldı


Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından bul yıl 112.’si düzenlenen Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri, Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’nin mezarı başında anılmasıyla başladı. Kırtık Mezarlığı’nda başlayan program, Hatuniye Cami’nde okunan mevlit ile devam etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından bul yıl 12.’si düzenlenen Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’nin mezarı başında anılmasıyla başladı. Anma törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Yunusemre Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu, Niobe Dağ Doğa Fotoğraf Derneği temsilcileri, TEMA Vakfı temsilcileri katıldı.

Dualar Okundu
Mezarı başında yapılan anma programında konuşan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, “54. ölüm yıldönümünde ilk çevreci Ahmet Bedevi’yi mezarı başında anmak için toplandık. Bu sene Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 12’incisi düzenlenen ama maalesef Manisa’da diğer kurumların ilgi göstermediği bir günde bir araya geldik. Biz yılmadan anma programlarına devam edeceğiz” dedi. Yapılan konuşmanın ardından Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu tarafından Ahmet Bedevi’nin ruhuna ithafen dualar okundu, mezarına karanfil bırakıldı. Çatal Mezarlığı’nda düzenlenen etkinliğin ardından Hatuniye Cami’nde mevlit okutuldu.