29 Mayıs 2017 Pazartesi

MABEM Öğrencileri Geleceklerini Gördü


MANİSA Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi’nde (MABEM), Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) hazırlanan gençler, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde ilk öğrencilerinin alınacağı Tıp Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi’ni ziyaret etti. Öğrenciler, eğitim dilinin İngilizce olduğu ve yeni nesil tıp eğitiminin sunulacağı fakülte bünyesinde verilecek dersler hakkında bilgi aldı ve Mühendislik Fakültesi’nde yapılan deneylere katıldı.


Manisa Büyükşehir Belediyesinin en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan MABEM’de LYS’ye hazırlanan öğrenciler, İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Kamer Mutafoğlu’ndan “Tıp Kariyer Olanakları”, Doç. Dr. Yasemin Seval Çelik’ten “Elektronik Öğrenme” hakkında bilgi alırken; Doç. Dr. Dilek Ersil Soysal, öğrencilerle klinik beceri laboratuvarında denemeler yaptı. Etkinlikte öğrenciler, Yrd. Doç. Dr. Özge Çokbankir yönetiminde histoloji–patoloji laboratuvarını gezdi. Sınava hazırlanan gençler, Doç. Dr. Barış Emre Dayanç ile multidisipliner laboratuvarında deneyler de yaptı.


Öğrenciler Bölümleri İlgiyle İnceledi
İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi laboratuvarlarında ise üniversiteye girmelerine son adım kalan MABEM öğrencileri, Biyomedikal Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik alanlarında örnek derslere katılıp deney yaptı. MABEM’li gençler daha sonra Mekatronik, Yazılım ile Havacılık ve Uzay Mühendisliği öğretim üyelerinin öğrencileriyle geliştirdikleri projeleri inceleyerek deneme fırsatı buldu. Ziyaretten oldukça memnun ayrılan öğrenciler, kendilerine tanınan imkan nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MABEM yönetimi ile öğretmenlerine teşekkür ettiler.