30 Mayıs 2017 Salı

Kula Belediye Başkanı Tosun, Trap Müsabakalarına Katıldı


Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula Avcılar ve Atıcılar Derneği’nin İbrahimağa Mahallesi’nde düzenlediği Trap Atışlarına katıldı. Atıcıların isteği üzerine trap atışı da yapan Başkan Tosun, derece giren sporculara ödüllerini verdi.


Kula Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından İbrahimağa Mahallesi’ndeki atış poligonunda düzenlenen Trap Atış müsabakaları yoğun katılımla gerçekleştirildi. Kula Belediyesi tarafından 2015 yılında İbrahimağa Mahallesi’ne kazandırılarak Kula Avcılar Atıcılar Derneğine tahsis edilen atıcılık alanında avcılar trap atışlarında bir araya geldi. Trap atışlarına çevre il ve ilçelerden yoğun katılım sağlanırken amatör ve profesyonel sporcular hedefi 12’den vurmak için kıyasıya mücadele etti. Kula Avcılar ve Atıcılar Dernek Başkanı Suat Gündüz'ün ev sahipliğini yaptığı trap atış müsabakasına katılan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yarışmacıların isteği üzerine yaptığı başarılı atışıyla göz doldurdu. Trap atışı müsabakaları sonucunda derece yapan atıcılar, ödülleri Başkan Tosun’un elinden aldı. Trap atışlarında her yıl daha fazla katılımcıya ulaşmayı hedeflediklerini belirten Kula Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Suat Gündüz, spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a teşekkür ederek plaket takdim etti.


Başkan Tosun, “Sporu, Her Branşta Destekliyoruz”
Atıcılık sporunun gelişmesi için bu spor dalına gönül verenlerin hizmetine iki yıl önce atış poligonu hayata geçirdiklerini ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Kulamızda iki yıl öncesine gelene kadar Avcılığa ve atıcılığa meraklı hemşerilerimizin boş vakitlerini değerlendirebileceği bir alan yoktu. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda atıcılarımıza güvenli ve temiz bir ortam oluşturmak amacıyla bu atış poligonunu hep birlikte açmıştık. Kula Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Suat Gündüz ve ekibi de bu alanı en iyi şekilde değerlendiriyor, kendilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kula’da sporun gelişmesi için her zaman her branşta sporcularımıza destek olmaya, önlerini açmaya devam edeceğiz” diye konuştu.