12 Haziran 2017 Pazartesi

‘Kaynana’ Salihli’yi Güldürdü


MANİSA Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun hazırladığı ve Ramazan ayı boyunca 17 ilçede sahnelenecek ‘Kaynana’ adlı ortaoyunu, Salihli için perde açtı. Oyunu izleyen Salihli halkı, gönüllerince eğlendikleri bir Ramazan gecesi yaşadı.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Ramazan etkinlikleri kapsamında Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen ‘Kaynana’ adlı ortaoyunu, Salihli’de perde açtı. Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyunu Manisa Büyükşehir Belediyesi Salihli Koordinasyon İşleri Müdürü Ali Rıza Ünveren ve çok sayıda sanatsever izledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz’ün yazıp yönettiği 60 dakikalık oyun, Salihli halkına unutulmaz bir Ramazan akşamı yaşattı. Kızını vermek istemeyen sert, kabadayı bir kaynana ile onu ikna etmeye çalışan mahalle sakinlerinin hikayesinin anlatıldığı oyunda, kız istemenin ortaya çıkardığı komik durumlar, izleyenleri kahkahaya boğdu.

Oyuncular Performanslarıyla Göz Doldurdu
Oyuncuların performansı, enerjisi ve güldürünün dozunun sürekli yüksek tutulması nedeniyle Salihliler unutulmaz bir gece yaşadı. Oyunun sonunda oyuncuların performansları dakikalarca alkışlandı. Vatandaşlar, böylesine güzel bir Ramazan gecesi dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün‘e teşekkür etti.