23 Haziran 2017 Cuma

Turgutlu Belediyesi’nden Özel Geceye Özel Program


Turgutlu Belediyesi, Geleneksel Ramazan Geceleri Etkinlikleri kapsamında Kadir Gecesine özel programı düzenledi. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda gerçekleştirilen programda ilk olarak yüzlerce kişinin katıldığı İftar Sofrası kurularak oruçlar açıldı, gece ise Kur'an-ı Kerim tilaveti ve semazenler eşliğinde ilahiler okundu.

Ramazan Ayı'nın maneviyatına uygun etkinliklerle ilçede fark oluşturan Turgutlu Belediyesi, Kadir Gecesi dolayısıyla da özel bir program gerçekleştirdi. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’ndaki programda Turgutlu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde bin 500 kişilik iftar sofrası kuruldu. Tutulan oruçlar dualar eşliğinde açılırken, gece ise Elif İlahi Ezgi ve Semazen Ekibi'nce gerçekleştirilen program Kur'an-ı Kerim tivaletiyle başladı. Ardından Nazmi Akçay birbirinden özel ilahiler seslendirdi. Semazenlerin gösterileriyle zenginleşen etkinlik, Turgutlular'a sakin ve huzur dolu bir gece geçirmelerine vesile oldu. Geceye Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Ahmetli Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Belediye Başkan Yardımcıları Hakan Sezer, Ekrem Bölükbaşıoğlu, İskender Tunç ve Çetin Akın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, CHP İlçe Başkanı Erk Kayabaş, Ülkü Ocakları Başkanı Cemal Gürefe, daire amirleri, esnaf oda başkanları, mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ramazan’ın Kültürünü Yaşatmaya Gayret Ettik”
Mübarek Kadir Gecesi’ne yakışır programa katılımlarından dolayı herkese teşekkür eden Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Öncelikle hepinizin mübarek Ramazan Ayı’nı tebrik ediyor; bu kutlu zamanların birlik, beraberlik, kardeşlik ve karşılıklı sevgimizi pekiştirmesini diliyorum. Hepimizin malumudur ki; Ramazan Ayı, iyiliğin, yardımlaşmanın, merhametin, paylaşmanın ve nefsimizi imtihan etmenin vaktidir. Bizler de Turgutlu Belediyesi olarak, bu düşünce ve anlayıştan hareketle, iftar soframızı sizlerle paylaşmak, bu vesileyle sizlerle birlikte olmak istedik. Çok şükür Rabbim bizleri böylesi rahmeti ve bereketi bol bir Kadir Gecesi’nde bir araya getirdi. Bizler Turgutlu Belediyesi olarak dolu dolu geçen Geleneksel Ramazan Gecelerimizle halkımıza bir nebze olsun keyif vermek, Ramazan ayının birlik ve beraberlik içerisinde geçmesi sağlamak, geleneğimizi kültürümüzü yaşatmaya gayret ettik. Şehrimizin muhtelif yerlerinde binlerce vatandaşımızı iftar sofralarımızda buluşturduk. İlçemizde Ramazan ayına yakışır renkleri oluşturduk. Peygamber Efendimizin (SAV) de buyurduğu gibi, “Müminler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücut gibidirler” Bizler de bu ilmi ve fikri düşünceden hareketle sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Çok şükür Turgutlu’yu sevenler olarak Ramazan Ayı’nın son günlerinde Mübarek Ramazan Bayramı’na kavuşuyor olmanın huzuruna erişiyoruz. Bu vesileyle vatan nöbetindeki Mehmetçiklerimizin, çok kıymetli Şehit ailelerimizin ve siz değerli dostlarımızın Mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, hepinize hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.