16 Haziran 2017 Cuma

MURADİYE KAMPÜS YOLUNDA TAŞKIN SIKINTISINA SON


MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi’nde bulunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Kampüsü’ne giden yolda yağmursuyu hattı döşemek için proje çalışmalarına başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, yağmursularının deşarjının sağlıklı bir şekilde yapılması için il genelinde önemli projeleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda, Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi’ndeki Manisa Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Kampüsü’ne giden yolda döşenecek yağmursuyu hattı için proje çalışmalarına start verildi. Döşenecek hat için Projeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince ölçüm işlemeleri gerçekleştirildi. Kampüsün giriş kapısından Gediz Köprüsü’ne kadar olan güzergahta yaklaşık 2 kilometre hat döşenecek.

Manisa’nın gelişen yüzü Muradiye’ye önemli proje
MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Muradiye Mahallesi’nin Manisa’nın gelişen bölgelerinden birisi olduğunu söyleyerek, “Türkiye’nin önde gelen eğitim yuvalarından Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin Muradiye Kampüsü’ne giden yolda önemli bir yağmursuyu hattı projesi hazırlıyoruz. Kampüsün giriş kapısından Gediz Köprüsü’ne kadar olan güzergaha yaklaşık 2 kilometrelik yağmursuyu hattı döşeyeceğiz. Böylece yağışlı havalarda kampüs yolunu kullanan vatandaşımızın veya öğrencilerimizin herhangi bir sıkıntı yaşamasının önüne geçeceğiz. Aynı zamanda mahallemizde İller Bankası ile ortak yürüttüğümüz proje ile Muradiye Mahallesi’nin tamamının kanalizasyon, içme suyu ve kısmi yağmursuyu hattını yenileyeceğiz. Manisamızı kalkındıracak projelere imza atmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.