4 Mart 2017 Cumartesi

Yarım Asırlık Anılar Gönül Projesi’yle Tazeleniyor
 Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Gönül Projesi ziyaretleri kapsamında Mehmet-Fatma Taşdemir, Muzaffer-Fikriye Orcan ve Osman-Mihrican Kele çiftlerinin konuğu oldu. Kapılarını büyük bir mutlulukla açtıkları Başkan Şirin’e teşekkür eden Taşdemir, Orcan ve Kele Çifti, kendileri için büyük anlam ifade ettiğini belirterek, 50 yıllık anılarını tazeleyen projelerinden dolayı Başkan Şirin’e teşekkür etti.

 Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’in sosyal sorumluluk projeleri dahilinde başlattığı, büyük ilgi ve takdir gören Gönül Projesi, 50 yıllık çiftlerin gönüllerini almaya devam ediyor. Proje ziyaretleri kapsamında Belediye Başkanı Turgay Şirin bu kez Mehmet-Fatma Taşdemir, Muzaffer-Fikriye Orcan ve Osman-Mihrican Kele çiftine misafir oldu, O’nların gönüllerini alarak maziye götüren hediyelerini takdim etti. İlk olarak İstiklal Mahallesi sakinleri olan Mehmet-Fatma Taşdemir çiftine konuk olan Başkan Şirin, “Sizlere naçizane hediyelerimizle, ne kadar muhteşem bir zaman dilimini geride bıraktığınızı hatırlatmak istedik” dedi. Başkan Şirin’in hediyeleri karşısında duygulanan ve maziye doğru bir yolculuk yaptıklarını belirten Taşdemir Çifti, “Sevgi, saygı, hoşgörü ve itimat olduktan sonra geçinmemek için hiç bir sebep yok. Bu anlamlı hediyeleriniz bizleri daha da mutlu etti. Gençliğimize, çocukluğumuza geri döndük. Çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘Sizleri Unutmadığımızı Bilin İstedik’

          Başkan Şirin’in bir sonraki durağı Selvilitepe Mahallesi’nde ikamet eden Muzaffer-Fikriye Orcan çifti oldu. Orcan ailesine de isimlerinin yazıldığı dekoratif saat ile 50 yıl önceki nikah defterini hediye eden Başkan Şirin, “Gönül Projesi ile Turgutlumuz’daki evlilik kurumuna dair iyi örnekleri ön plana çıkarmayı amaçladık. Sizler 50 yıl gibi çok uzun bir zaman diliminde el ele geleceğe yürürken, gençlere örnek olan değerli büyüklerimizdensiniz. Sizleri unutmadığımızı bilin istedik. Her zaman başımızın tacısınız, bizler her zaman yanınızdayız. Yanınızda olmaya devam edeceğiz. Allah sağlıklı uzun ömürler geçirmek nasip etsin” dedi. Başkan Şirin’in duygulandıran jesti karşısında mutlu olduğunu söyleyen Orcan Çifti de, “Başkanımız Turgay Şirin’e bizleri unutmadığı ve maziye götürdüğü için çok teşekkür ediyoruz. Nikah defterimizi görünce duygulanmamak elde değil. Böylesine bir proje ile gönülleri feth etmesi ayrı bizlere ayrı bir mutluluk verdi” şeklinde konuştular.

“Fevkalade Bir Proje”

          Başkan Şirin’in son durağı Ergenekon Mahallesi’nde oturan Osman-Mihrican Kele çifti oldu. Emekli öğretmen olan Osman Kele ile geçmişe dair sohbet eden Başkan Şirin, “Osman hocamız yılların eğitimcisi olarak ilçemizin önemli

değerlerindendir. Kıymetli eşleri de aynı şekilde. Kendisi yetiştirdiği öğrenciler ile gurur duyulacak bir insan. Her konuda gençlere örnek olabilecek nitelikte. Sevgili eşiyle 50 yıllık evliliklerini geride bıraktılar. Bizler de kendilerini unutmadığımızı göstermek adına o dönemki nikah defterini kendilerine armağan etmek istedik. Allah her yaşın güzelliğini yaşamayı nasip etsin, sizlere uzun ömürler versin” dedi. Başkan Şirin’in Gönül Projesi kapsamındaki ziyaretinden dolayı çok memnun olduklarını belirten Kele  Çifti, “Fevkalade düşünülmüş bir proje. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. 50 yıllık bir evliliği Allah herkese nasip etsin. Buradan gençlere tavsiyemiz yuva kurulduktan sonra çok iyi anlaşmalarıdır. Kararları birlikte vermeleri gerek. Eşine değer vermesi, saygı sevgi ve hoşgörü göstermeleri evliliğin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Bizlerin bugününü çok özel ve güzel geçmesini sağlayanlara tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.